ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 13:51

Elazığ’da okul bahçelerine 10 bin fidan dikilecek

Elazığda okul bahçelerine 10 bin fidan dikilecek


Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü arasında, ağaçlandırmaya müsait uygun alanlar ile okul bahçelerinin ağaçlandırılmasına yönelik protokol imzalandı.

Protokol imza programına Elazığ Valisi Muammer Erol, Milli Eğitim Müdürü A.Aziz Yeniyol ve Orman Bölge Müdür Yardımcısı Osman Öztürk katıldı. İmzaların ardından bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol, protokol kapsamında 10 bin ağaç dikimi gerçekleştirileceğini, bunun 4 bininin bu perşembe günü Keban yolu üzerindeki Kozluk köyü mevkiinde lise öğrencilerinin katılımı ile yapılacağını açıkladı. Yeniyol, kalan 6 bin fidanın dikiminin de eylül ayı içerisinde ilk ve ortaokul öğrencileri tarafından gerçekleştirileceğini ifade etti.

İmzalanan protokol ile çocuklara ve gençlere doğa ve tabiat sevgisini aşılamayı amaçladıklarını kaydeden Yeniyol, işlerinin fidan dikmekle bitmeyeceğini, önemli olan dikilen bu fidanların bakımını yapıp büyümelerini de sağlamak gerektiğini vurguladı. Yeniyol, Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde bunu sağlayarak daha yeşil bir Elazığ ve daha yeşil bir çevre için çaba harcayacaklarını belirtti. Yeniyol, kuracakları Milli Eğitim Müdürlüğü Hatıra Ormanı'na fidan diken öğrencilerin güzel bir anıları olacağını sözlerine ekledi.

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Osman Öztürk ise protokolün öğrencilere ağaç sevgisi kazandırmakta önemli bir rol oynayacağını ifade etti. Vali Muammer Erol da imzalanan protokolün Elazığ’a hayırlı olmasını diledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER