ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 13:35

Elazığ'da kurulan yeni plent ile saatte 160 ton asfalt üretilecek


Elazığ Belediyesi tarafından Malatya Yolu üzerinde Hampınarı mevkiinde yapımına geçtiğimiz aylarda başlanan yeni asfalt fabrikasında hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldiği belirtilirken, ilk asfaltın perşembe günü çıkması bekleniyor.

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Polat yaptığı açıklamada, "Bugün itibariyle fabrikamızı tamamlamış bulunmaktayız. Doğalgaz ve enerji nakil hatlarının bağlantılarını yapıyoruz, bunları da 1-2 gün içinde tamamladıktan sonra tahminen perşembe gününe kadar fabrikamızda üretime geçeceğiz. Yine tesisimizin güvenliği adına çevre istinat duvarlarımızı da yapmaya devam ediyoruz. Olası bir toprak kayması durumunda fabrikamız zarar görmemiş olacak." dedi.

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Harun Reşit Polat’tan bilgiler alan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’da burada önemli açıklamalar yaparak şunları söyledi: "Niye yeni pilent fabrikası kurduk. İlk olarak buna cevap vermek isterim, bakıldığı zaman eski pilentimiz 1980 yılında kurulmuş ve aradan 33 yıl geçmiş. Eski plentimiz şuanda saatte 50 ton kapasiteyle çalışıyor ve bu kapasite arkadaşlarımızın öz verili çalışmalarıyla tadilat işlemleriyle artırılıyordu. Bunun artırılması gerekiyordu ve bizlerde bunun için çalışmalarımızı yaptık ve yeni fabrikamızı şehrimize kazandırdık" diye konuştu.

Başkan Selmanoğlu, göreve başladıkları 9 yıl öncesine atıfta bulunarak şehrin her geçen gün değişip büyüdüğünü ve nüfusunda aynı paralelde arttığını ifade ederek sözlerini şöyle devam etti: "Elazığ değişiyor gelişiyor ve Elazığ’a kazandırdığımız yeni fabrikamızla 40 yıl asfalt sorunu yaşanmayacak. Yeni pilentimiz saate 160 ton, eski plentimiz ise saatte 50 ton kapasiteyle çalışıyordu. Aradaki farkı çok açık bir şekilde görüyoruz. Fen İşleri Müdürümüz asfaltsız sokak bırakmayacağız diyor ve bunu yapacaklarına da inanıyorum." dedi.

Selmanoğlu, "Gerçekten bu tesis içinde ekibimiz Ramazan ayında dahi özveriyle çalıştı. Büyük ihtimalle çarşamba ya da perşembe günü yeni asfaltımız buradan çıkacak. Yeni fabrikayla birlikte ekip sayımızı da artıyoruz ve bir yandan bakım onarım, bir yandan sıfır asfalt ve bir yandan da kilitli parke çalışmalarımıza devam edeceğiz." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER