ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 18:12

Elazığ'da kurban kesim yerleri belli oldu

Elazığda kurban kesim yerleri belli oldu


Elazığ Belediyesi tarafından yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile kurban kesim yerleri belirlendi. Kentte 7 farklı noktada satış, 63'de kurban kesim yeri oluşturuldu.

Belediye, yaklaşan Kurban Bayramı’nda halkın kurbanlarını rahat bir şekilde ve sağlıklı ortamlarda kesmesi için kurban satış ve kesim yerlerini belirledi. Elazığ Belediyesi tarafından ayrıca kurban kesim yerlerinde, kurban kesimi ve çevre temizliği için her türlü tedbir de alındı.

Konuyla ilgili Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığıyla bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, "Şehrimizde bayramın huzurlu bir şekilde yaşanması için her türlü tedbiri aldıklarını ve gerekli düzenlemeleri yaptıklarını belirterek, "Halkımızın kurbanlarını rahat bir şekilde alabilme ve kesebilmeleri için 7 farklı noktada satış, 63 kurban kesim yeri oluşturduk. Kurban kesim yerlerinde askılıklar, çöp konteynerleri, poşetler ve su tankları hazır bulundurulacak." dedi.

Başkan Selmanoğlu, açıklamasına şu şekilde devam etti: "Kurban kesim yerlerinde düzenli olarak temizlik çalışması yapılarak, herhangi bir olumsuz görüntüye izin verilmeyecektir. Temiz ve düzenli bir şehir yapısını korumak amacıyla gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarda halkımızın da bizlere yardımcı olmasını ve belirttiğimiz kurallara uymalarını bekliyoruz. Halkımız, kurbanlarını kapı önlerinde veya cadde sokaklarda değil, kurban kesim yerlerinde kesmelidir. Kestikleri kurban atıklarını poşetlere koyarak, çöp konteynerlerine atmalıdır. Bu hem çevre hem de toplum sağlığı açısından son derece önemlidir. Halkımızın belirlenen kurallara uyarak, şehrimizin temizliğine katkıda bulunmalarını bekliyoruz." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER