ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:09

Elazığ Fem Dersanesi'nin LYS başarısı


 Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) Elazığ Fem Dershaneleri öğrencileri tarihi bir başarıya imza attı. Türkiye ilk 500 sıralamasında 19 öğrenci ve 55 derece, Türkiye ilk bin sıralamasında ise 32 öğrenci 74 derece ile büyük bir başarıya imza attı.

Elazığ Fem Dershanesi'nin 1991 den beri şampiyon öğrenciler çıkardığını ifade eden Ufuk Fem Dershanesi Şube Müdürü Fatih Mehmet General, "2013 LYS bu yıl hem kitlesel hem de ferdi başarılara imza atmıştır. Dershanemiz Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Büşranur Ayyyıldız’ın Dil-3 puanında Türkiye 8.si Elazığ birincisi ve Özel Yavuz Selim Koleji öğrencisi Rıdvan Türkmen'in ise 7 dalda Elazığ birincisi oldu." dedi.

Gidilmeyecek ve okunmayacak bölümlerin kesinlikle tercih edilmemesi gerektiğine dikkat çeken General, sonra ki dönemlerde öğrencilerin puanlarının kesilmesinden dolayı öğrencilerin daha sonra okumak istemediği bölümü tercih etmesi öğrencinin geleceği açısından risk oluşturduğunu belirtti. Çocukların geleceğini işin uzmanına sormadan riske atılmaması gerektiğini ifade eden General, "Bu tercihleri çocukların meslek hayatını belirleyecektir. Sınavlarda istediği neticeyi alamayan öğrenciler için sınavın erken açıklanmasının avantajdır. Bilgiler unutulmadan hemen çalışılarak öğrencinin yaz dönemini güzel değerlendirmesi ile önümüzde ki sene daha güzel bölümlere yerleşme şansı bulacaktır." şeklinde konuştu.

Ahmet Kabaklı Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Dil-3 puanında Türkiye 8.si Elazığ birincisi Büşranur Ayyyıldız, "İlkokuldan beri dil okumak benim hayalimdi ve bu hayalime ulaştığım için çok mutluyum." dedi. Öğretmenlerine, ailesine ve herkese çok teşekkür ettiğini belirten Ayyıldız, "Fem Dershanesi’ndeki öğretmenlerim beni çok iyi yönlendirdiler onlara da çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımın meyvesini aldığım için çok mutluyum." diye konuştu. Özel Yavuz Selim Koleji öğrencilerinden 7 dalda Elazığ birincisi olan Rıdvan Türkmen ise asıl başarının hocalarının ve ailesinin olduğunu ve onların dediklerini ve yönlendirmeleri yaptığını belirtti
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER