ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 14:25

El sanatları kursiyerleri, sertifikalarını törenle aldı

El sanatları kursiyerleri, sertifikalarını törenle aldı


Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından başlatılan geleneksel el sanatları kursları tamamlandı.
El sanatları kurslarını tamamlayan 25 kursiyer yapılan bir törenle sertifikalarını aldı.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'nde yapılan sertifika törenine Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, kursiyerler ve davetliler katıldı. Programda bir değerlendirme yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, geleneksel ele sanatlarından olan gergef işlemeciliği, çit baskıcılığı ve tel kırma sanatlarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen kursa katılan 32 kursiyerden 25 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.

Öztürk, modern dünyada geleneksel değerlerin hızla yok olduğuna dikkat çekerek, yapılan bu tür kurslarla yok olan bu değerlerin yaşatılmaya çalışıldığını belirtti. Vali Yardımcısı Tarık Bahadır ise, geleneksel el sanatlarının korunması adına bu tür kursların son derece önemli olduğunu vurgulayarak, yapılan çalışmaların ve tasarımların günlük kullanıma ve modaya uygun olarak yapılması halinde önemli bir kazanç ve iş imkânı da olabileceğine dikkat çekti.

Programda daha sonra kursu başarı ile tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları verildi. Kursiyerler sertifikalarını Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özcan Yalçın ve diğer davetlilerin elinden aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER