ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 18:03

Eğitimcilerden yaşlılara Kutlu Doğum ziyareti

Eğitimcilerden yaşlılara Kutlu Doğum ziyareti


Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim Sen) Malatya İl Temsilciliği yönetimi Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Malatya Huzurevi’ndeki yaşlıları ziyaret ederek gül hediye etti.

Aktif Eğitim-Sen Fatih Yanardağ, Allah'ın elçisi Hz. Muhammed (sas)'in dünyaya teşriflerinin 1443'üncü yılının idrak edildiğini belirtti. Kutlu Doğum Haftası kapsamında ziyareti gerçekleştirdiklerini anlatan Yanardağ, huzurevi sakinlerinin toplumun deneyimli insanları olarak insanlara ışık tuttuklarını ifade etti. Yanardağ, şöyle devam etti: “Hiç şüphe yok ki bugünün gençleri, yarının yaşlılarıdır. Bugün gençliği, sağlığı, gücü, kuvveti yerinde olanların, bu niteliklerini ömür boyu koruyamayacakları açıktır. Bunların zamanla zaafa uğraması kaçınılmazdır. Öyle ise bizim de bir gün yaşlanacağımızı göz önüne alarak yaşlılara, özellikle anne-babamıza, dedelerimize, yaşlılarımıza saygılı davranmalı ve bu konuda çocuklarımıza ve gençlerimize de örnek olmalıyız. Yaşlıların en çok muhtaç olduğu şey ilgidir. İlgi ve sevgi onları ayakta tutar. Seven sevdiğine ilgi ve sevgi gösterir. Yaşlı için ilgi ve sevgi su ve gıda gibidir. Sevgi, ilgi, şefkat ve merhametin sonucudur. Yaşlıya ilgi göstermemek onun hayatla olan bağlarını kesmek anlamına gelir. Kendisine değer verildiği, ilgi gösterildiği, önemsendiğini hissettirmek yaşlıyı hayata bağlar, gönlünü mutlu eder.”

Yaşlılığın Allah Teâlâ’nın fıtrî bir kanunu, hayat ağacının aldığı son şekil olduğunu vurgulayan Yanardağ, Hz. Peygamber'in ‘Beli bükülmüş ihtiyarlar, süt emen bebekler ve otlayan hayvanlar olmasa idi üzerinize (bela ve) azap yağardı’ şeklinde buyurduğunu anımsattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER