ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 22:52

Eğitimciler bir araya geldi

Eğitimciler bir araya geldi


 Kars’ta eğitimciler Ayışığı ve Koza Eğitimciler Derneği'nin düzenlemiş olduğu “Etkili Öğretmenlik ve Öğretmenlerimiz” konulu seminerde bir araya geldi. Halk Eğitim merkezinde düzenlenen seminer vasıtası ile eğitimciler bir birleri ile kaynaştı.

Programda açılış konuşmasını yapan Ayışığı Eğitimciler Derneği Başkanı, Muharrem Can “Ayışığı Eğitimciler derneği ve Koza Eğitimciler Derneği olarak her zaman eğitimcilerin yanında olacağız. Derneklerimiz siz değerli eğitimcilerimizin sorunlarını paylaşabileceği ve çözüm önerilerinizi sunabileceğiniz bir platformdur. Derneklerimiz her şeyden şikâyet eden her şeyi tenkit eden değil, hayatında karamsarlığa yer vermeyen nesillerin yetiştirilmesi derdiyle dertlenen geleceğe her zaman ümitle bakabilen öğretmenlerin kurduğu derneklerdir. Nesillerin yetiştirilmesi adına gayret eden fedakâr öğretmenlerin bir gün değil her gün hatırlanması temennisiyle öğretmenler gününüz kutlu olsun saygılarımla.” dedi

Programa konuşmacı olarak katılan Eğitimci Erdal Şenetiler ise öğretmenlik mesleğinin semavi olduğunu yalnızca kazanç beklentisi ile yapılacak bir meslek olamayacağını ve etkili öğretmenliğin çok büyük bir vazife olduğunu söyledi. Şenetiler, doğumdan ölüme kadar hayatı şekillendiren öğretmenin yokluğunda halkın cahil kimselerin peşine takılacağını ve ilmin ölüp, karışıklıkların toplumu sarsacağını ifade etti.

Öğretmenlikte temsil yeteneğinin önemine de vurgu yapan Şenetiler tarihten örnekler verdi. Öğretmenlerin beklentisiz olmaları durumunda iz bırakacaklarını da hatırlatan Şenetiler, bu mesleğin aşk ile yürüdüğünü, hayat şartlarının zamanla daha güzel olmasının öğretmenlik onurunun korunmasına bağlı olduğunu kaydetti.

Öte yandan program sonunda katılımcılara aşura dağıtıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER