ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 11:59

Eğitim Sen 19. yaşında

Eğitim Sen 19. yaşında


Eğitim Sen’in 19. kuruluş yıldönümü, Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde kutlandı. Eğitim Sen Ankara şubelerinin ortaklaşa düzenlediği, İlkay Akkaya, Niyazi Koyuncu ve Hasan Yükselir gibi ünlü sanatçıların sahne aldığı programda eğitimciler, unutulmaz saatler yaşadı.
Eğitim Senliler 19. kuruluş yıldönümlerini türkü dolu bir geceyle kutladı. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) temsilcileri, Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği (Töb-Der) üyeleri ve çok sayıda eğitimcinin katıldığı program çerçevesinde KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, Eğitim-Sen Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Dengiz Sönmez ve şube sekreteri Çerkez Aydemir kısa birer konuşma yaparak eğitimcileri selamladı. Konuşmalarda insanca bir yaşam, kamusal eğitim, eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış vurgusu yapıldı.
Programda ilk olarak sahneye Türkiye’yi yurtdışında Anadolu müzikleriyle temsil eden, birçok önemli albüme imza atmış sanatçı Hasan Yükselir sahne alarak Nazım’ı Anadolu ezgileriyle salladı. Pir Sultan Abdal, Dadaloğlu, Ruhi Su’dan eserler seslendiren Yükselir, sesiyle ve yorumuyla büyüledi.
2002 yılında çıkardığı Nazım Şarkıları albümünde ise usta şairin şiirlerini seslendiren sanatçı, Nazım’ın adını taşıyan Kongre ve Sanat Merkezi’nde bu albümünden de eserleri söylemeyi ihmal etmedi.

KARADENİZ FIRTINASI

Öte yandan gecede 2005 yılında hayatını kaybeden Kazım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncu da sahne alarak seslendirdiği şarkılarla salonda Karadeniz rüzgarı estirdi.
Seslendirdiği şarkılarla ve horonlarla salonu coşturan sanatçı, kardeşi Kazım Koyuncu’nın dillere dolanan şarkılarını da söyleyerek müzik severlerden tam not aldı.

İLKAY AKKAYA KONSERİ

Programda son olarak müzikte 25. yılını geride bırakan Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi İlkay Akkaya özel bir repertuar ile eğitimcilerle buluştu. Sevilen türkülerini eğitimciler için seslendiren Akkaya, performansıyla geceye damgasını vururken zaman zaman da anlattığı anılarıyla müzik severleri kahkahalara boğdu.
Gece boyunca halaylar çekip şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden eğitimciler, eğlence dolu saatler geçirdi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER