ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 11:26

Eğitim gönüllülerinden öğrencilere destek

Eğitim gönüllülerinden öğrencilere destek


Şanlıurfa’da Yağmur, Eğitim ve Kültür Derneği eğitim seferberliğini sürdürüyor. Dernek, elde edilen gelirle eğitim gören kız öğrencilere burs imkanı sağlıyor. 1 hafta açık olacak olan kermese hayırsever vatandaşlar ve eğitim gönüllerinin destekleri bekleniyor.

Şanlıurfa’da eğitim gönüllülerinin eğitim çalışmaları devam ediyor. Eski stadyum merkezinde kurulan kermes çadırıyla eğitim gören kız çocuklarına burs imkanı sağlanıyor. Program halk oyunları gösteri ve müzik ziyafetiyle başladı. Kermes programında eğitimin önemine dikkat çeken Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç baharla beraber Şanlıurfalı hayırseverlerin ayaklandığını söyledi. Güvenç, heyecanla eğitim neferlerinin çalışmalar sürdürdüklerinin önemine dikkat çekti. 1 hafta sürecek kermes başladığını ifade eden Güvenç bütün destek veren bayanlara teşekkür etti. Vali Güvenç, kadınlı erkekli güzel bir hizmet örneğinin en güzelini yaşadıklarını kaydetti.

Yağmur, Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Safiye Ağadayı, dernek olarak 10. yılda eğitim faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Eğitim kermeslerini geleneksel hale getirdiklerini ifade eden Ağadayı, bundan sonraki yıllarda da sürdürmeyi hedeflediklerini belirtti. Ağadayı şunları kaydetti: "Bu kermeslerin geliriyle eğitim gören kız öğrencilerimize burs imkanı sağlıyoruz. Özellikle lise ve üniversite imkânı gören öğrenci desteğimiz sürüyor. Ayrıca etüt merkezlerimizdeki binlerce öğrencimize ulaştık. İnşallah bu sayı gitgide katlanacak. Bütün Urfa halkının eğitim konusunda duyarlılığını bekliyoruz. Bu bir gönül işidir. Tüm insanlarımızı kermesimize destek olmalarını diliyoruz. Bir şeyler getirebilirler ya da buraya gelip bir şey alabilirler, bu bizim için yeterlidir."

Etkinlik müzik ziyafetiyle sona erdi. Programa Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, il Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sabri Ertekin, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER