ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2014 Perşembe 00:29

Edirne'de sağanak felç etti

Edirnede sağanak felç etti

Edirne'de sağanak nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı, trafikte aksamalar meydana geldi.


 

Sağanak nedeniyle Doktor Sağdık Ahmet ve İlhami Ertem caddeleri ile Atatürk Bulvarı'nda bazı iş yerlerini su bastı, yollarda biriken su trafikte aksamaya neden oldu.

Bazı vatandaşlar apartman girişlerini kum torbalarıyla kapatarak su girmesini engellemeye, bazıları da motopomplarla iş yerlerine giren suyu tahliye etmeye çalıştı.

Emniyet güçleri su birikintileri nedeniyle yolda kalan sürücülere yardımcı olmaya, itfaiye ekipleri de iş yerleri ve apartman girişlerde biriken suyu tahliye etmeye çalıştı.

"Her yağmur yağdığında bu sıkıntıyı çekiyoruz"

İş yerini su basan Hacer Oğuz, motopomp yardımıyla suyu tahliye ettiklerini belirterek, "Her yağmurda bu sıkıntıyı çekiyoruz. Herkes biliyor bunu. Belediye başkanımıza toplanan imzaları da götürdük, kendimiz de gittik görüştük. Hep belediyenin borçları var diyorlar. Borçlar bitince sözleri var, yapacaklar. Kimseye zarar vermeden artık bu altyapı sorunu çözülür inşallah" dedi.

Raşit Çıkıkçı ise giriş kattaki evini su basmaması için bahçe kapısına kum torbaları dizdiğini söyledi. Her yağmur yağdığında su baskınıyla karşılaştıklarını dile getiren Çıkıkçı, "Bu devirde su baskını düşündürücü. Yazık, Edirne'de yaşıyoruz. Kum torbalarını apartmanımızın girişine su girmemesi için koyduk" diye konuştu. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER