ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 20:16

'Edebiyat Sokağı' okumayı sevdirecek

Edebiyat Sokağı okumayı sevdirecek


Bursa Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu tarafından hayata geçirilen ‘Edebiyat Sokağı’ etkinliği kapsamında şair yazar Metin Önal Mengüşoğlu öğrencilerle buluştu. Söyleşiye İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Barca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Gencel ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker de katıldı.

        Geçen ay hayata geçirilen Edebiyat Sokağı uygulaması; öğrenci, veli ve öğretmenleri her ay ayrı bir ünlü edebiyatçı ile buluşturmayı hedefliyor. Öğrencilerin okuma alışkanlıklarını ve edebiyata olan ilgisini arttırmak için geliştirilen projenin bu ayki konuğu Metin Önal Mengüşoğlu oldu.

        Öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amaçlı geliştirilen anlamlı etkinliğe katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Mengüşoğlu, “Kitapların hayatımıza daha hızlı kazandırılması ve bilinçli gençlerin yetiştirilmesi adına bu güzel projeye emek verenlere hayran kalmamak elde değil. Öğrencilerimizin düşünen, okuyan ve okudukça daha da bilinçlenen bir nesil olarak yetişmesi için böyle projelere başta biz yazarlar olarak herkesin destek vermesi gerekiyor.” dedi.

        Okul Müdürü Fatih Mehmet Erol ise öğrencilere zaman ayırdığı için Mengüşoğlu’na teşekkür etti. Erol, “Bu çalışmamızda emeği geçen tüm eğitimci arkadaşlarıma ve katılımlarıyla etkinliğimizi güzelleştiren veli ve öğrencilerimize de minnettarız.” şeklinde konuştu.

        Metin Önal Mengüşoğlu, söyleşinin ardından öğrenci ve velilerle bir araya gelerek onlar için kitaplarını imzaladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER