ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 12:07

Eczacı Ahmet Tevfik Uzun Okuma Salonu açıldı

Eczacı Ahmet Tevfik Uzun Okuma Salonu açıldı


Mersin’in Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren Ufuk Okuma Salonları'nın 5. Şubesi olan Ecz. Ahmet Tevfik Uzun Okuma Salonu Akşemsettin Mahallesi'nde açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Eğitimciler Kültür ve Yardımlaşma Derneği (TEDER) Başkanı Mehmet Dayıoğlu, yeni açılan okuma salonunda 150 kişinin eğitim göreceğini belirtti. Dayıoğlu, Tarsus’ta bulunan 5 okuma salonunda toplam 650 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ise okuma salonlarını çok önemsediklerini belirtti. Kaymakam Güldibi, "Tüm eğitim gönüllülerini yürükten tebrik ediyorum. Tarsus’a böyle güzel eserler kazandırdıkları için ayrıca kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizlerde bu tür eğitim faaliyetlerinin takipçisi ve destekçisiyiz." dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun ise kendi adını taşıyan okuma salonunun açılışını yapmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduğunu dile getirdi. Milletvekili Uzun, "Ekonomik olarak sıkıntı içinde olan ailelerimizin çocukları gelip, buralarda eğitim görecekler. Maddi durumu iyi olmayan çocuklarımızın da artık eğitim seviyesindeki kalite yükselecek. Buda bizi çok mutlu ediyor. Bu güzide eğitim kurumlarında gönüllü olarak hizmet veren tüm eğitim gönüllülerine teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından okuma salonun kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı. Daha sonra protokol mensupları, sınıfları tek tek gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

Açılışa AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Tarsus İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Tarsus Müftüsü Abdulkerim Akbaba, AK Parti İlçe Başkanı Hakkı Meniz, bürokratlar, siyasi parti temsilcileri ve oda-dernek başkanlarının yanı sıra kalabalık bir davetli topluluğu da katıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER