ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 16:14

Ebeveynler çocuklarıyla aynı yatakhanede kaldı

Ebeveynler çocuklarıyla aynı yatakhanede kaldı


Erzurum'un Pazaryolu ilçesindeki 75. Yıl Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda çocukları okuyan ebeveynler, hafta sonunu çocuklarıyla okul yatakhanesinde geçirdi. Okul yönetimi tarafından düzenlenen gecede helva çekildi, yerel oyunlar oynandı.

Okul yönetimi, Göztepe, Çiftepınar ve Gölyanı köylerinden okulda yatılı okuyan öğrencilerin ebeveynlerini misafir etti. Geceyi çocuklarıyla aynı yatakhanede geçiren ebeveynler, ertesi günü okul yönetimi tarafından düzenlenen kahvaltı programının ardından köylerine yolcu edildi

Kaymakam Ayhan Terzi, ilk defa gerçekleştirdikleri ebeveyn gecesi olumlu sonuç verdiğini ifade etti. Kaymakam Terzi, çocuklarıyla okul ortamında bir gece geçiren ebeveynlerin, öğrencilerin yatılı psikolojisini daha iyi anladığını vurguladı. Terzi, "Ebeveynlerimiz kız ve erkek öğrencilerinin yanında okul misafirhanemizde kaldı. Gece, ebeveynler ve öğrenciler için moral gecesi düzenledik. Gecede tel helvası çektik, yöresel oyunlar oynandı. Öğrenciler ve ebeveynleri yüksek moral sahibi oldu. Bu uygulamayı önümüzdeki aylarda yine gerçekleştireceğiz." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER