ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 17:08

“Dünyayı beraber batırdık, beraber kurtaralım”

“Dünyayı beraber batırdık, beraber kurtaralım”


Zonguldak'ın Alaplı Belediyesi tarafından başlatılan atık yağ toplama kampanyasına katılım her geçen artıyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Dünyayı hep beraber batırdık, bari hep beraber kurtaralım" diyerek vatandaşları kampanyaya davet etti.

Ev Hanımı Ayşegül Şenlitürk, 5 litre atık yağ teslim edip, karşılığında bir litre temiz yağı hediye aldı. Kampanyaya katılımı dolayısıyla kendisini ziyaretinde konuşan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, "Hane halkı düzeyinde atık yağ geri dönüşüm kampanyasına ilk katılımı sağladık. İnşallah, diğer ev hanımlarımızın katılımıyla devamı da gelecek. Dünyayı hep beraber batırdık, bari hep beraber kurtaralım." dedi.

Başkan Çimenoğlu kampanya hakkında şunlarıs öyledi: "Alaplı Belediyesi olarak iki yıl önce 'Atık Yağ Getir, Temiz Yağı Götür' kampanyası başlatmıştık. Kampanyayla ilgili ilçemizdeki tüm evlere de bilgilendirici broşürler dağıtmıştık. Kampanyaya lokanta ya da yemek salonu bulunan kurum ve kuruluşlardan zaten katılım oluyordu. Biz kampanyanın evlere de yayılmasını arzu ediyorduk. İlk defa hane halkı düzeyinde kampanyaya bir katılım oldu. Ben kendilerine bu hassasiyeti gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Hem çevrenin kirlenmesinin önlenmesine, hem milli ekonomiye, hem de kendi aile bütçelerine katkıda bulundular. Çocuklarımız adına, geleceğimiz adına ben kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Eğer bu 5 litre atık yağ suya karışmış olsaydı, 5 milyon metreküp su kirlenmiş olacaktı. Bu şekilde 5 milyon metreküp suyun temiz kalmasının sağlandığı gibi, bu atık yağ fabrikalarda biyodizel yakıta dönüştürülerek tekrar ekonomiye geri dönüşümü sağlanacak. Ben kendilerine bir kez daha teşekkür ederken, tüm ev hanımlarımızı bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Dünyayı hep beraber batırdık, bari hep beraber kurtaralım."

Başkan Çimenoğlu’nu ziyaret ederek, biriktirdiği 5 litre atık yağı teslim eden ve karşılığında hediye olarak bir litre temiz yağ alan ev hanımı Ayşegül Şenlitürk de kampanyaya tüm ev hanımlarını katılmaya davet etti. Şenlitürk, "Belediyemizin başlattığı kampanyadan broşürler vasıtasıyla ne haberdar olduktan sonra evde yaptığım kızartmalardan, yemeklerden kalan atık yağları biriktirdim ve belediyemize teslim ettim. Tüm ev hanımlarını bu kampanyaya katılarak, hem çevreye, hem milli ekonomiye, hem de aile bütçelerine sahip çıkmaya davet ediyorum." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER