ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 16:27

DSP'li Çakmak:Aile üzerinden siyaset yapılmasına kınıyoruz


Demokratik Sol Parti(DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma üslubunun ülkeyi ötekileştirdiğini söyledi.
Ahmet Çakmak, parti binasında yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve ardından Fethullah Gülen'in evlenmemesi ve çocuklarının olmamasına yönelik sözlerin, ülkeyi yöneten birinden duyulmasının üzüntü verici olduğunu kaydetti.
Başbakan Erdoğan'ın Gezi Park'ı eylemleri sonrası söylediği 'çapulcular' sözü ile birlikte başlattığı siyasetteki seviye düşüklüğünü 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası arttırdığını belirten Çakmak, insanların medeni halleri üzerine yapılan her türlü politik söylemi kınadıklarını söyledi.
ODTÜ'de demokratik tepkilerini gösteren öğrencilere Erdoğan'ın 'Ankara'da 1071 Malazgirt Bulvarı'nın açılışını gerçekleştirdik. O solculara ateistlere, teröristlere reğmen' sözünün alenen ötekileştirme olduğunu belirten Çakmak, "İnsanların ailesi, çocukları ve çocuklarının olmamasına yönelik siyaset yapılmasını kınıyoruz. Sayın Devlet Bahçeli ve Fethullah Gülen'in çocuklarının olmaması bir ayıp değil. Çocuk sahibi olma Allah'ın nasip meselesi. Önemli olan dürüst olmak. Rahmetli onursal genel başkanımız Bülent Ecevit'inde çocuğu yoktu. Biz merhum liderimiz Ecevit'i merhamet ve şefkat abidesi bir baba gördük. Onu çok sevdik. " diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER