ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 22:05

DSP'li Çakmak: Reklam ve şov yapmaya yönelik aday adaylığına kapımız kapalı

DSPli Çakmak: Reklam ve şov yapmaya yönelik aday adaylığına kapımız kapalı


Demokratik Sol Parti (DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, isim tanıtımı, reklam ve şov yapmaya yönelik belediye başkanlığı aday adaylığına kapılarının kapalı olduğunu bildirdi.

Partilerinin 30 Mart 2014 mahalli seçimler için belediye başkanlığı aday adaylığı başvurularını kabul etmeye başladığını belirten Çakmak, Manavgat'ın sorunları hakkında bilgi sahibi olan ve çözüm noktasında irade sahibi adaylara talip olduklarını, seçimden seçime isim yapma, meslek reklamı yapma, kendini gösterme ve afişlerde benim de ismim olsun tarzı adaylığa karşı olduklarını söyledi. DSP'nin siyaset yapmada temel ilkesinin dürüstlük olduğunun altını çizen Çakmak, reklama dönük adaylar konusunda da AK Parti, MHP, CHP, SP ve BBP'nin ortak tavır içinde olması gerektiğini kaydetti.

Genelde iktidar olmanın yerelde iktidar olmadan geçtiğini anlatan Çakmak, partilerinin Manavgat'ta Çolaklı ve Kızılot beldeleri belediye başkanlıklarını az bir oyla kaybettiğini ve Side'de gözle görünür oy aldıklarını kaydetti. Çakmak, "Demokrasilerde herkes belediye başkanı aday adayı olur. Bizim ilke olarak karşı olduğumuz konu; hiçbir projesi olmayan birinin ben de şu partiden aday adayıyım diyerek reklam yapması ve etiket sahibi olmasıdır. Reklam ve etiket sahibi olmaya karşı aday adaylık için tüm partilerin ortak tavır alması gerekir. Seçim bitiyor, kişi bir iş görüşmesi ve iş yapmada ben falan partinin belediye başkanı aday adayıyım diye etiketleme yapıyor. Biz buna karşıyız. Şov ve reklam yapma amaçlı belediye başkanlığı aday adaylığına kapımız kapalı. Zaten bu tipler de genelden seçimden seçime çıkıyor. Fırsatçı insanlara toplum olarak prim vermeyelim." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER