ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 15:48

Döşemealtı'nda vatandaş kalp sağlığı hakkında bilgilendirildi

Döşemealtında vatandaş kalp sağlığı hakkında bilgilendirildi


Antalya Döşemealtı İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi, Dünya Kalp Günü dolayısıyla vatandaşları kalp hastalıklarına karşı bilgilendirdi. Bahçeyaka Mahallesi’ndeki kapalı pazar yerine açılan stantta vatandaşların tansiyonu ölçüldü. Tansiyonun türleri, kalp ve vücut sağlığına olumsuz etkileri hakkında bilgi verildi.

Vatandaşları tansiyonun türleri ve zararları hakkında bilgilendiren İlçe Sağlık Müdürü Dr. Birgül Yılmaz, kalp damar hastalıklarının dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ölüm nedeninde ilk sıralarda yer aldığını kaydetti. Kalp damar hastalıklarında en büyük tehlikenin tansiyon olduğunu belirten Yılmaz, “Özelikle hipertansiyon kalp hastalıkları için ana risk faktörüdür. Koruyucu tedbirlerle hipertansiyon önlenebilir hastalıktır. Eğer tedavi edilmezse beyin kan dolaşımına zarar verir. Kalp damar hastalıklarına yol açar, göz ve böbrek hastalıklarına sebebiyet verebilir.” diye konuştu. Yılmaz, ilçedeki tüm sağlık birimlerinin tansiyon hakkında vatandaşı bilgilendirdiğini sözlerine ekledi.

Döşemealtı Kaymakamı Süleyman Hürrem Aksoy da standı ziyaret ederek, çalışma hakkında bilgi aldı ve vatandaşlarla sohbet etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER