ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 19:48

Donmak üzere olan köpekler koruma altında

Donmak üzere olan köpekler koruma altında


Bitlis - Tatvan karayolu üzerinde araba çarpması sonucu yaralanan ve soğuktan donmak üzere ikisi yavru 3 köpek koruma altına alındı.

Gece yarısı araçlarıyla Bitlis’ten Tatvan’a dönen Bitlis’te görevli yerel ve ulusal ajans muhabirleri yol kenarında donmak üzere olan yaralı köpek ve 2 küçük yavrusunu fark etti. Araçlarıyla hemen yol kenarına yanaşan gazeteciler, donmak üzere olan köpeklerin yanına gitti. Anne köpeğin yaralı ve eksi 20’leri bulan soğuk havadan dolayı 2 küçük yavrusuyla donmak üzere olduğunu gören gazeteciler, köpekleri doyurmak ve donmaktan kurtarmak için Tatvan ilçe girişinde bulunan bir petrol ofisine getirdi. Burada köpeklerin üzerini örten gazeteciler, köpeklerin karınlarını doyurmak için onlara yiyecek buldu.
Anne köpeğin durumunun iyi olmadığını ve çok üşüdüğünü gören gazeteciler köpeklerin sokaktan alınıp tedavi edilmesi için telefonla Hayvan Hakları Federasyonu (Haytap) Bitlis temsilcisi Dr. Damla Şahin’e ulaştı.

Olayı haber alan Şahin beraberinde bir veteriner ile kısa sürede olay yerine geldi. Yanında getirdiği yiyecekleri köpeklere veren Şahin, üşümesin diye köpeklerin üzerini battaniye ile örttü. Daha sonra ise köpekleri Tatvan barınağına götürdü. Barınağa götürülen yavru köpekler gazeteciler sayesinde donmaktan kurtulurken, anne köpek ise Tatvan Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alındı. Köpeklerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Bitlis ve ilçelerinde özellikle gece saatlerinde eksi 20’lere kadar düşen hava sıcaklığı hayvanları da olumsuz yönde etkiliyor.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER