ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 14:51

Doğa severler bu kez 'Cumhuriyete Saygı' için yürüdü


Samsun Canik Başarı Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlenen 'Cumhuriyete Saygı ve Doğa Yürüyüşü' öğrenci ve akademisyenlerin katılımıyla yapıldı.

Canik Başarı Üniversitesi Gürgenyatak Kampüsü'nden yaklaşık 3,5 kilometre mesafedeki Bayraktepe'ye yapılacak olan Cumhuriyete Saygı ve Doğa Yürüyüşü'ne yaklaşık 300 kişi katıldı. Başta Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir olmak üzere doğa yürüyüşüne uygun doğa kıyafetler giyen akademisyen ve öğrencilerden okul bahçesinde toplandı. Buradan bayrak ve pankart açan doğa sevdalıları marşlar söyleyerek üniversiteden ayrıldı. Patika yoldan yürüyen grubun önü zaman zaman civarda otlayan büyükbaş hayvanlar tarafından kesildi. Yollarına çıkan engellere aldırış etmeyen grup üyeleri dik yamaçları ise büyük bir azimle aştı. Yaklaşık 1 saatte zirveye tırmanan öğrenciler ellerindeki dev Türk Bayrağı ve Atatürk posterini 10 metre uzunluğundaki gözetleme kulesine astı. Burada 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla etkinlik sona erdi. Yürüyüşe katılanlara teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Yunus Bekdemir, “Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90’ıncı yılı. Cumhuriyetimizi bize emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm emeği geçenleri saygıyla yad ediyoruz ve rahmetle anıyoruz. Cumhuriyet ilelebet muhafaza edeceğimiz yegâne değerimiz. Gençlerimizle birlikte bugün ‘Bayrak Tepe’ye geldik. Üniversitemizden her gün izlediğimiz bayrağımızın dibindeyiz. Bu gerçekten gurur verici bir şey. Bayrağa ulaşmak gençlerimizle burada olmak geleceğe bir mesaj. Tüm gençlerimizle geleceğe gururla, şerefle yürüyoruz.” dedi.

Zirvede bulunan Bayrak Tepe'ye ilk çıkan kişi olarak okul yönetimi tarafından ödüllendirilen Merve Olcay isimli öğrenci ise “Ben bu programa katıldığım için çok memnun oldum. Güzel bir aktiviteydi okulumuz adına. Öğrencilerle daha da yakınlaşmış olduk. Bende buraya tırmanan ilk kişi olarak bu ödülü aileme gönderiyorum.” diye konuştu.

Etkinlik sonrası tüm katılımcılara pide, ayran ve tatlı ikram edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER