ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 14:16

Diyarbakırlı Ercan Ezgin, Başbakanın yol arkadaşı oldu


AK Parti 15. Dönem Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler-III 'Lider Ülke Türkiye' programında dereceye girenler ödüllerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Başbakanın elinden plaketini alan AK Parti Diyarbakır Kayapınar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Ezgin, Başbakanın yurt içi programlarına katılamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını söyledi.

AK Parti Siyaset Akademisi'nin '15. Dönem Ödül Töreni' AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. İl Başkanları Toplantısı sonunda yapılan törende 15. Dönem Akademi Sınavı’nda il birincisi olan kursiyerlere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden plaket aldı. Törende Türkiye genelinde ilk beşe giren kursiyerlere tablet hediye edildi.

Düzenlenen sınavda dereceye girerek önemli bir başarı elde eden AK Partili Ezgin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt içi programlarına katılarak ödüllendirdi. Başbakandan plaket aldığı için mutlu olduğunu söyleyen Ezgin, Diyarbakır'dan ilk defa Türkiye derecesi yapma, Başbakandan plaket alma ve Başbakanın yurt içi gezisine ödüllendirildiği için gururlandığını ifade etti. Başarının AK Parti Diyarbakır İl Teşkilatı'nın ortak başarısı olduğunu belirten Ezgin, tüm teşkilat adına ödülü aldığını, törende çok samimi ve duygusal anlar yaşandığını söyledi. Başbakandan plaket almanın kendisini çok heyecanlandırdığını anlatan Ezgin, "Sayın başbakanın çok merhametli bir yapısı var. Sayın başbakanın samimi, sıcak ve babacan tavrının törene damgasını vurdu. Yıllardır memleketi ve dünya mazlumları için koşturan, günde iki saat bile uyuma imkanı bulamayan ve çok nadir olarak 2 gün aynı yastığa başını koyma imkanı bulan sayın başbakanın büyük yük ve sorumluluk taşıyor." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER