ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 20:41

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Yavuz Selim Vakfı'na ziyaret


Diyanet İşleri Dış İlişkiler Yurt Dışı Türkler Daire Başkanı Dr. Fevzi Hamurcu, Yavuz Selim Vakfı Bafra Şubesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette Bafra Müftüsü İlçe Müftüsü Bürhan Keleş, Vakıf Bafra Şube Başkanı Ali Kuloğlu ve yönetimi hazır bulundu. Hamurcu ziyaretinde, "Diyanet İşleri Başkanlığımız insanlığa hizmet yolunda elinden geleni yapmaktadır. Bu uğurda hizmet eden sizin gibi Sivil Toplum Örgütleri de var. Sonuç olarak bizlerin olaya bakış açımızı şöyle ortaya koyabilir. Ortada ağır bir masa var. O masaya ne kadar fazla kişi el atarsa o masa o kadar rahat taşınır diye özetleyebiliriz. Bu çalışmalarınız daim olsun, başarılar dilerim." dedi.

Hamurcu ayrıca Diyanet İşlerinin yurt dışında yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Yavuz Selim Vakfı Bafra Şube Başkanı Ali Kuloğlu’da "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sivil toplum kuruluşlarına böylesi ziyaretlerini çok önemsiyoruz. Bir vatandaş olarak onur duydum, gurur duydum son derece memnuniyet verici. Ancak ülkemizin hiç şüphesiz en önemli teşkilatı olan Diyanetin, insanların bir adım önünde yer alan din görevlilerinin pedagojik eğitimlerini daha sık bir şekilde alması gerektiğini düşünüyoruz. İşinin çok büyük bir kısmı iletişim olan insanların toplum içindeki davranışlarını düzenlemesi gerekmektedir.” diye konuştu.

Ziyarette Vakıf çalışmalarıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi Başkan Yardımcısı İbrahim Ocak verdi. Ziyaret sonunda Hamurcu, Diyanetin yayınlarından oluşan bir dizi yayını Başkan Ali Kuloğlu’na hediye ederken, Kuloğlu’ da Reyhan Dergisi son sayısını ve bir kitap hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER