ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:21

Diş Hastanesi mayıs sonunda hizmette


Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Şen ve Diş Hastanesi Başhekimi Dt. Cahit Gökalp ile birlikte yapımı tamamlanarak önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Adıyaman Ağız ve Diş Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Diş Hastanesi'nin son durumu ile ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş’tan bilgi alan Vali Mahmut Demirtaş, merkezde yapımı tamamlanan 60 ünitelik ve 6 bin metrekare alana sahip olan Adıyaman Ağız ve Diş Hastanesi'nin karkas inşaatının hayırsever bir vatandaş tarafından yapıldığını belirterek, hastanenin ikmal inşaatı, iç tefrişatı ve medikal donanımının Sağlık Bakanlığı'nca yapıldığını ifade etti. Taş, "Hastanemizin hizmete girmesiyle birlikte hastalarımız daha nezih bir ortamda sağlık hizmetine kavuşmuş olacaktır. İlimizin ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında uzun süre hizmeti karşılayacak nitelikte olan bu sağlık tesisimiz çalışanları ile birlikte bu alanda sağlığa kalite getirecektir.” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin mayıs sonu veya haziran başı gibi açılışını yapmayı düşündüklerini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER