ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 15:28

''Dikkatler Güneydoğu’ya çevrilmeli''

Dikkatler Güneydoğuya çevrilmeli

MHP Bandırma İlçe Başkanı Karani Erkul, köşk seçimleri öncesinde PKK’nın taciz eylemleri, yol kesme ve adam kaçırma eylemleri yaptığını belirtti.


MHP Bandırma İlçe Başkanı Karani Erkul, köşk seçimleri öncesinde PKK’nın taciz eylemleri, yol kesme ve adam kaçırma eylemleri yaptığını söyledi. Erkul, "Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin dikkatlerini Güneydoğu Anadolu’ya çevirme zamanı gelmiş hatta geçmektedir." dedi.

Erkul, yaptığı açaklamada "Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açılım siyaseti sayesinde devlet tarafından terk edilen bölgede PKK palazlanmıştır. Görünen o ki açılım terörü bitirmemiş anacak TSK'nın terörle mücadelesini engellemeye yaramıştır. Bu topraklarda bin yıllık bir tecrübeyle elde edilen birlikte yaşama kültürünün sırtına bizzat AKP hükümeti tarafından ardı ardına hançerler saplanmaktadır. Ülkemiz etnik ve mezhep odaklı ayrışmaya sokulduğu ve parçalanmaya çalışıldığı bu kara dönemi AKP ile yaşamaktadır." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Erkul, "Kılıçdaroğlu Meclis’teki 1 saatlik grup toplantısında İstanbul’da yaşanan sel baskınlarına değinirken Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki saldırılar,taciz eylemleri,yol kesme ve adam kaçırmaları teğet geçmiştir. İstanbul ve diğer yerleşim yerlerinde yaşanan alt yapı sorunlarını elbette önemsiyoruz .Bizler İstanbul'daki sel baskınlarıyla uğraşırken Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ülkenin temelleri ve alt yapısı çöküyor. Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin dikkatlerini Güneydoğu Anadolu’ya çevirme zamanı gelmiş hatta geçmektedir." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER