ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 12:40

Dikili’de tahliye sevinci

Dikilide tahliye sevinci


Dikili Belediyesi’nin 8 çalışanı, 4. Yargı Paketi olarak bilinen ’6459 sayılı İnsan hakları ve ifade özgürlüğü bağlamında bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun’ çerçevesinde serbest bırakıldı.

TAHLİYELER SEVİNDİRDİ
Dikili Belediyesi’nin garaj ve jeotermal ihalesindeki usul hatalarından dolayı 4’er yıl 2’şer ay hapis cezası alan ve Bergama Cezaevi’nde yatan CHP’li Meclis üyesi Sedat Öcal, eski meclis üyesi Bülent Karataş, Gelir Şefi Ahmet Karataş, eski Muhasebe Müdürü Nuri Afacan, tahsildar Halil İbrahim Tanık, emekli zabıta amiri Cemal Gürsel Durmaz, emekli zabıta memuru Reşat Akdoğan ve Şakran Cezaevinde bulunan emekli Yazı işleri Müdürü Canan Işık’ın tahliyeleri gerçekleşti.
Saat 19.30’da Bergama Cezaevi’nden çıkıp ailelerine kavuşan 8 kişi, konvoy eşliğinde Dikili Atatürk Meydanı’nda sevinç gösterileriyle karşılandı. Serbest kalan belediye çalışanları, meydanda hazırlanan platforma çıkarak Dikilili vatandaşlarla kucaklaştı. Burada arkadaşları adına bir açıklama yapan Belediye Meclisi Üyesi Sedat Öcal, süreçte destek olan herkese teşekkürlerini ileten bir konuşma yaptı. Öcal; “Belediye Başkanımız Osman Özgüven’i de aramızda gördüğümüzde mutluluğumuz daha da artacak, bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Belediye çalışanlarını meydanda kurulan platformda karşılayan Dikili Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Altıparmak, cezaevinden çıkanlara birer buket karanfil verdi. Altıparmak konuşmasında, çok mutlu olduğunu, verdikleri sözü yerine getirdiklerini ve Belediye Başkanı Osman Özgüven’i beklediklerini söyledi.

ÖZGÜVEN DÖNÜYOR
Tahliye kararını öğrenen Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, şöyle konuştu: “Arkadaşlarımın serbest kaldığını öğrendim. Suçlu olmadığımız bir davada ceza almak çok acı. Ama suçlu olmadığım halde affa uğramak, af kapsamına alınmak çok ağırıma gidiyor. Bize atılmak istenilen bu kirliliği temizleyeceğiz. Kamuyu hiçbir zaman zarara uğratmadık. Anayasa Mahkemesi’nde, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde hakkımızı arayacağız.” Özgüven’in dönüş hazırlıklarına başladığı, Dikili’de de karşılama hazırlıkları yapıldığı bildirildi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER