ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 21:17

Dezavantajlı gruplar avantajlı olacak

Dezavantajlı gruplar avantajlı olacak


Çorum'da engelliler, yaşlılar ve diğer dezavantajlı kesimler için Avrupa Birliği ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Projesi hazırlanacak.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, proje kapsamında Almanya'da engelli ve diğer dezavantajlı gruplar üzerinde çalışmaları ile tanınan Lebenshilfe (Hayata Yardım) Vakfı Genel Müdürü Rainer Schmidt ve beraberindeki Türk işadamlarını kabul etti. Başkan Külcü, ildeki tüm sivil toplum örgütleriyle ortak proje üretmek için gayret ettiklerini söyledi.

Ziyarette hazır bulunan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) İl Koordinatörü Özgür Yalçın, ajans olarak yerel potansiyeli harekete geçirmek için yerel yönetimlerle ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte projeler hazırladıklarını söyledi.

OKA olarak Çorum Belediyesi'nin de içerisinde olduğu bir engelli projesini hayata geçirmek istediklerini belirten Yalçın, Başkan Külcü'nün AB ve OKA projeleri konusundaki desteklerinin takdirle karşılandığını vurguladı.

Başkan Külcü ise sosyal politikalara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çok önem verdiğini ve kendilerine yol gösterdiğini ifade etti.

Çorum'daki tüm sivil toplum örgütleriyle ortak projeler üretmek için gayret ettiklerinin altını çizen Başkan Külcü, ''Bizler için yaşlılar, çocuklar ne kadar önemliyse engelli vatandaşlarımız da o kadar önemli. Engelli vatandaşlarımız, bizler için pozitif ayrımcılık yapılması gereken dezavantajlı gruplar. İnşallah Almanya'dan gelen ekiple, belediyemiz çalışanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri Çorum için faydalı çalışmalar gerçekleştirecektir.'' dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER