ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 15:23

Devlet ile millet mahalle iftarında buluştu


Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Tekkeköy ilçesi Büyüklü Mahallesi'nde verdiği iftar yemeğinde devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneklerinden biri yaşandı. 2 bin kişinin katıldığı iftarda vatandaşların yemeklerini AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile İl Başkanı Fuat Köktaş dağıttı.

Büyüklü Mahallesi meydanındaki iftar yemeğine Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Samsun Valiliği il genel meclisi üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Aydın Karmil, Tekkeköy Ziraat Odası Başkanı Galip Mustafa Yücel, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Selamlama konuşmasında, herkesin Ramazanını tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, paylaşılan şeylerin güzelleşerek değer kazandığını söyledi. Başkan Yılmaz, “Gençliğimin ve çocukluğumun geçtiği bu topraklarda bu güzel insanların oluşturduğu böyle bir kalabalıkla bu anlamlı Ramazan akşamında iftarımı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah, hepimize bu mübarek ayda huzurlu ve mutlu bir Ramazan ayı nasip eder inşallah.” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç da sevgilerin paylaşmakla artacağını, acıların paylaşmakla azalacağını kaydetti. Milletvekili Kılıç, "Ramazan ayında birlik beraberlik içinde, hayatı paylaşarak güzel yarınlara yürüyeceğiz. Herkes emin olsun ki Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, geleceğiniz emin ellerde. Allah'ın izniyle biz bu çıktığımız yolculukta engellere takılmayacağız. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Biliyoruz ki milletimiz bir oldukça bizi kimse durduramaz. Sizlerin yüreğinde, gözlerinde bu düşünceler, bu duygular var. Bu mübarek akşamda Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin, birlikteliğimizi daim etsin. Bizi birbirimizi sevmekten mahrum etmesin. Ramazan ayınız mübarek olsun." şeklinde konuştu.

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ise Ramazan’ın bereketine vurgu yaparak, şunları söyledi: “Davete icap etmenizle Ramazan'ın bereketini bizlerle birlikte yaşadınız. Biz istiyoruz ki milletimizle, halkımızla her saatimizi, her dakikamızı, her anımızı birlikte geçirelim, onlar ne hissediyorsa biz de onu hissedelim. Onlar nasıl yaşıyorsa, biz de aynı şekilde yaşayalım. Aramızda mesafeler olmasın. Çünkü AK Parti, milletin içinden çıkmış milletin ta kendisi olan bir partidir. İktidarda olduğumuz günden itibaren milletimizin altında imzası olmayan hiç bir işi yapmadık. Hiç bir icraata evet demedik. Milletimiz ne istiyorsa biz onu yapmaya gayret gösterdik. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde çalışacağız. Tekrar Ramazan ayınızın mübarek olmasını, hayırlı olmasını, ailelerinizle birlikte sağlık, sıhhat, mutluluk içerisinde nice Ramazanlara ve devamında bayramlara erişmenizi Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum."

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER