ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 19:27

Dev Sağlık İş'ten konteynerde sağlık kontrolüne tepki


Dev Sağlık İş Sendikası Samsun İl Temsilcisi Yüksel Arslan, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde işe yeni başladığı belirtilen taşeron işçilerin sağlık kontrollerinin hastane önünde yer alan konteynerde yapılmasına tepki gösterdi.

Dev Sağlık İş Sendikası Samsun İl Temcilcisi Yüksel Arslan, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde işe yeni başladığı belirtilen taşeron işçilerin sağlık kontrollerinin hastane önünde bulunan konteynerin içinde yapılmasına tepki gösterdi. Hastane önünde açıklamada bulunan Arslan, "Tam teşekküllü Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi varken hastanede işe başlatığı belirtilen taşeron işçilerin konteyner içerisinde kan ve idrar tahlilleri alınarak sağlık kontrolünden geçirilmesi insan sağlığını tehdit edecek bir durumdur. Kaldı ki bu insanlar hastanede uzun zamandan bu yana çalışan taşeron işçilerdir." dedi.

Taşeron işçilere ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapıldığını öne süren Dev Sağlık İş Sendikası Samsun İl Temsilcisi Yüksel Arslan, "Hakları ihale masalarında alınıp satılan ve insan yerine koyulmayan taşeron işçilerimize parası olmadığı gerekçesiyle kendi maaşlarından kesilerek 50 liraya sağlık taramasını yapan firmaya verilmesi yönünde bir dilekçe de imzalatılıyor. Bu rapor yeni yürürlüğe giren yasaya göre işyeri hekimi tarafından taşeron işçilere verilmesi gerekiyor. Taşeron işçiler rant kapısı değildir." diye konuştu. Açıklamanın ardından taşeron işçiler de uygulamaya tepki gösterdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER