ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 17:26

'Dernekler ve sendikalar demokrasinin olmazsa olmazları'

Dernekler ve sendikalar demokrasinin olmazsa olmazları


Nevşehir Memurlar Derneği (NEVMEDER) Başkan Şener Çatal, dernek ve sendikalar gibi sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin olmazsa olmaz unsurları olarak toplumsal hayatın odak noktasında yer aldıklarını söyledi.

Nevşehir Türk Sağlık Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Nevşehir Memurlar Derneği’ni ziyaret etti. NEVMEDER Başkan Şener Çatal’ın makamında, samimi bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette, Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin’in yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Akıdağı, Yavuz Yiğit, Mahir GölbaşI, Denizhan Aksoy, Nizamettin Çimen ve Ahmet Somyürek de yer aldı.

Başkan Çetin, geçtiğimiz aylarda kurularak çalışmalarına başlayan Nevşehir Memurlar Derneği’nin şehre hayırlı olması temennisinde bulundu. Sivil toplum kuruluşlarının ülkemiz için olmazsa olmazlar arasında olduğunu vurgulayan Çetin, demokrasinin gelişmesi ve güçlenmesi için sivil toplum kuruluşlarının sayısının artması gerektiğini söyledi. Ziyarette, sendikalarının çalışmaları ve faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Çetin, “Türk Sağlık Sen olarak sendikamızın kuruluşundan bu yana çalışanların hakkını her türlü platformda dile getirdik bundan sonrada her türlü engellemelere rağmen var gücümüzle savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

NEVMEDER Başkanı Şener Çatal da, Başkan Çetin ve yönetim kurulu üyelerine nazik ve anlamlı ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyaretten memnun ve mutlu olduklarını vurgulayan Başkan Çatal, dernekler ve sendikalar gibi sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin olmazsa olmaz unsurları olarak toplumsal hayatımızın odak noktasında yer aldığını belirtti.

NEVMEDER’in faaliyetlerinden ve hayata geçirmek istedikleri projelerden de bahseden Başkan Çatal, dernek olarak yapacakları her türlü etkinliklerde Türk Sağlık Sen üyelerini de yanlarında görmek istediklerini ifade etti. Memurların sorunlarına yönelik karşılıklı değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette ayrıca güncel konularda da karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret anısına Başkan Çetin ve yönetim kurulu üyelerine kitap hediye eden NEVMEDER Başkanı Şener Çatal, Nevşehir Türk Sağlık Sen yönetim kurulu üyelerine yaptıkları sendikal faaliyetlerde başarılar diledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER