ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 14:06

Denizli'de toplu sünnet şöleni düzenlendi

Denizlide toplu sünnet şöleni düzenlendi


Denizli’deki Afyonkarahisar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği toplu sünnet şöleninde, 100 çocuk sünnet edildi. Belediyenin de destek verdiği, Sümerpark'taki şölene AK Parti Denizli milletvekilleri Nihat Zeybekci ve Bilal Uçar, Afyonkarahisar milletvekilleri Halil Ürün, Ahmet Toptaş ve Kemalettin Yılmaz, Vali Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, Dernek Başkanı Mustafa Gökmen, Afyonkarahisar'ın ilçe ve beldelerinden çok sayıda belediye başkanı ile vatandaş katıldı.

Başkan Zolan, şölen boyunca sünnet çocuklarıyla tek tek ilgilendi, aileleriyle sohbet etti. Şölene Denizli Belediyesi Mehteran Takımı, konservatuvar sanatçıları, Denizli ve Afyonkarahisar'dan mahalli sanatçılar renk kattı. Belediye tarafından, pamuk şeker ve macun ikram edildi. Zolan, yaptığı konuşmada, “Elbirliğiyle çok şükür bu şöleni hazırladık. Afyon'dan göç etmiş kardeşlerimizi Afyonlu olarak değil. Denizlili olarak görüyoruz, çünkü Denizli ve Afyon iç içe girmiştir. Her alanda birlikteyiz. Komşumuz Afyon bizimle birdir, bizim özümüzdür diyorum, böyle düşünüyorum. Uzun yıllar birlik ve beraberlik içinde, ülkemiz ve şehrimizin gelişimine birlikte katkı koyuyoruz. Bu arada tüm çocuklarımıza bu şölen hayırlı olsun.” dedi.

Milletvekili Zeybekci de göç eden Afyonkarahisarlıların çocuklarının büyük bölümünün Denizli'de doğmuş olduğunu düşündüğünü belirterek, “Bu minikler, burada doğmalarından dolayı minik horoz oldu. Allah, hep böyle güzelliklerini göstersin. Düğünlerini de görmek nasip olur inşallah. Başarılı olan ülkeler, başarılarını başarılı göçlere borçludur. Denizli de göç alan şehir olması nedeniyle her alanda çok başarılıdır. Denizli, bu başarısını başarılı göçlere borçludur. Göçe kardeşlerimizin verdiği o katkı ve heyecan, Denizli'yi sürekli ileriye taşımıştır.” diye konuştu. Vali Demir ise Denizli'nin sanayi, turizm ve tarım sektörleriyle öne çıkmış bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Anadolu toprakları, özellikle son 30 yılda kentleşmeyle birlikte çok önemli göçlere yol açtı. Bu göçler, ülkenin zenginleşmesine neden oldu. Bu anlamda Denizli'nin en yoğun göç aldığı il Afyonkarahisar'dır. Burada güzel bir örnek var. Denizli'de göç alan vatandaşlar, kendi bölgelerinde huzur içinde yaşıyorlar. Ben de göçle birlikte şehrin gelişimine katkı koyan Afyonkarahisarlı hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Dernek Başkanı Gökmen da Denizli'de yaklaşık 60 bin civarında Afyonkarahisarlı yaşadığını ifade ederek, “Derneğimiz, birlik ve beraberliğimizi arttırmak için 2004'ten bugüne faaliyetini sürdürüyor. Bugün 100 çocuğumuzun toplu sünneti için biraraya geldik.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başkan Zolan ve Gökmen, sünnet çocuklarına bisiklet hediye etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER