ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 16:35

Denizli’de 181 bin 611 öğrenci karne aldı


Denizli’de 2012-2013 eğitim öğretim yılında 60 anaokulunda, 318 ilkokulda, 242 ortaokulda ve 108 lisede toplam 181 bin 611 öğrenci karne aldı. Lütfü Ege Ortaokulu’nda yapılan karne dağıtım törenine Denizli Vali Vekili Abdullah Acar, Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, okul müdürü, idareciler, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

Vali Vekili Acar, törende yaptığı konuşmada, "Uzun bir maratonun ardından bir yıl boyunca çalıştınız çabaladınız. Hepinizi tebrik ediyorum. Karnesinde kırığı olan arkadaşlarınız da biraz daha gayret göstererek bunları düzeltebilirler.” dedi. Milli Eğitim Müdürü Akgül de "Yaklaşık 9 aylık bir ders yılının son gününe geldik. Bugün karnelerinizi alacaksınız. Sizlerin, öğretmenlerinizin ve anne babalarınızın bir yıllık yoğun gayreti ile güzel bir eğitim öğretim yılı geçirdik. Karneleriniz hayırlı olsun. Bir üst sınıflarda sizlere başarılar diliyorum. Yaz tatilinde mümkün mertebe zamanınızı iyi değerlendirin. Bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Lütfü Ege Ortaokulu 6/D sınıfında öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Vekili Acar, Müdür Akgül ve Başkan Yardımcısı Değirmenci dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER