ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mart 2014 Çarşamba 12:39

Denizli bağımsız adayı Çil: Bu seçim yolsuzluklardan kurtuluş mücadelesidir

Denizli bağımsız adayı Çil: Bu seçim yolsuzluklardan kurtuluş mücadelesidir


Bağımsız Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı Av. Muhammed İkbal Çil, iktidarın istiklâl mücadelesi olarak gördüğü bu seçimin, aslında milletin yolsuzlukların kurtuluş mücadelesi olduğunu savundu.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Çil yolsuzluk, rüşvet ve özerklik açıklamalarının ortada olduğunu, yargıya müdahale, hukuk dışı uygulamalar ve saymakla bitirilemeyecek birçok olumsuzlukların ülkeyi tehdit eder duruma geldiğini söyledi. Ülkedeki olumsuzlukların en tehlikelisinin yargıya müdahale olduğunu belirterek, “Bir hukukçu olarak, seçilmişlerin yargıya müdahale etmek suretiyle kendi hukuklarını ve yargı organlarını oluşturmaya çalışması kabul edilemez. Öncelikle iktidarın hukuku yok saymasına ve hukuku katletmesine karşı seyirci kalamadığım ve kritik bir sürecin yaşandığı bu günlerde, yapılan haksız ve hukuksuz uygulamalara dur demek ve bu konuda vatandaşlarımızı aydınlatmak için Denizli Büyükşehir Belediyesi bağımsız başkan adayı oldum.” dedi.

İktidarın bu seçimi kurtuluş mücadelesi olarak gördüğünü söyleyen bağımsız aday Çil, “Bu seçim, aslında yolsuzlukların ortaya çıkmasından kurtuluş mücadelesidir. Bizim içinse bu seçim istikbal mücadelesidir, geleceğimize konulmak istenen ambargolara izin vermeme adına yapılan kutsal bir mücadeledir. Bu bağlamda vatandaşlarımız, 30 Mart’ta oy kullanırken ülkemizin içinde bulunduğu kaosu gözönünde bulundurmalı, iktidar partisinin yolsuzluklarını ve hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmayan uygulamalarını meşrulaştırmamalı, iktidara sandıkta dur demelidir.” şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER