ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 20:12

Denizli Bağbaşı’na yeni taşıt ve bisiklet yolu yapılıyor

Denizli Bağbaşına yeni taşıt ve bisiklet yolu yapılıyor


Denizli Belediyesi, şehri Muğla ve Antalya'ya bağlayan 7 kilometrelik Bağbaşı yolunda üç şeritli taşıt yolu, yan yol, çift yönlü bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatma yapacak. Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan Yardımcısı Mahmud Güngör ve beraberindekilerle yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, mahalle sakinlerinin görüş ve önerilerini aldı.

Yolun önceki haliyle tamamlanmış halinin kıyaslanamayacak kadar farklı olduğunu belirten Başkan Zolan, ''Denizli’nin İzmir ve Ankara giriş çıkışlarında yaptığımız düzenlemeler, bu kente bambaşka bir hava kattı ve yolları daha güvenli hale getirdi. Geçmişte o bölgelerin durumu içler acısıydı. Şimdi ise Denizli’ye yakışır bir haldedir. Son bir yıldır Antalya yolu için planlamalarımızı yapıyorduk. Burasını baştan aşağıya yeniden düzenleyip hem daha güvenli hale getiriyoruz hem de dünya standartlarının da üzerinde olacak şekilde yapıyoruz. Güvenlik açısından, konfor açısından standartları arttırılacak yol, Denizli’ye yakışır hale gelecek. Yayalar ve araçlar için geçitler yapılıyor. Taşıt yolu üç şeride çıkarılırken yan yol, çift yönlü bisiklet yolu, ağaçlandırma ve aydınlatma çalışmaları yapılacak." dedi.

Çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağını kaydeden Zolan, "Baştan aşağıya yenilenecek Bağbaşı yolundaki çalışmalar, bu yıl sonuna kadar tamamlanacak. Burası seyahat sağlığı açısından alt seviye olan bir yoldu. Denizli’nin bugünkü imajına yakışmayan bir noktadaydı. Karayolları Bölge Müdürlülüğü ile işbirliği içindeyiz. Asfaltını Karayolları yapacak, diğer yol düzenlemeleri Denizli Belediyesi tarafından yapılacak. Bu karayolu, ileride bulvarımız olacak. Çevre yolu tamamladığında bir bulvar haline gelecek. Yaya ve can güvenliği itibariyle en üst seviyede olacak. Denizli, bu yolla başka boyuta geçecek. Buradaki kavşaklar ve dönüşlerle ilgili herhangi bir değişiklik söz konusu değil. İşin akışı gereği geçici kavşak düzenlemeleri yapılacak.'' diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER