ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 18:11

DÇSO, Şanlıurfalı müzikseverlerle buluşuyor

DÇSO, Şanlıurfalı müzikseverlerle buluşuyor


Türkiye’nin ilk ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), yılın ilk konserini yarın Şanlıurfa’da vermeye hazırlanıyor. Aryalar, senfonik türküler ve klasik eserlerden oluşan özel repertuvarıyla konser, Şanlıurfalı müzikseverlere unutulmaz bir dinleti sunacak.

    Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğü'nü Rengim Gökmen’in üstlendiği ve yaklaşık 90 öğrenciden oluşan DÇSO, 7 Şubat Cuma akşamı saat 19.30’da Şanlıurfa Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda sahne alacak. Çoksesli evrensel müziği çocuklara kendi yaşıtları aracılığıyla sunan DÇSO’nun Şanlıurfa’da vereceği konser ücretsiz olarak gerçekleşecek.

    DÇSO, Şanlıurfa’da gerçekleşecek konserde ünlü solistler Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar’dan oluşan 'ÜÇ TENOR’ grubuna eşlik edecek. DÇSO, konserde müzikseverlere; çağdaş Türk müziğinin ilk temsilcilerinden Ulvi Cemal Erkin'in 'Köçekçe', İspanyol besteci De Falla'nın 'Üç Köşeli Şapka', Fransız besteci Saint Seans’in 'Bacchanale' ve ünlü besteci Marquez’in 'Danzon' gibi eserlerinden oluşan, seçkin bir repertuvar sunmayı planlıyor. DÇSO’nun ÜÇ TENOR’e ünlü türkülerin senfonik uyarlamalarında eşlik edeceği konserde, Şanlıurfalı müzikseverler benzersiz bir müzik ziyafeti yaşayacak.

    Şanlıurfa’da her yaş grubundan çocuk dinleyiciye ulaşması hedeflenen konsere yetişkinlerin de yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. DÇSO’nun Şanlıurfa’dan sonraki durağı ise Gaziantep olacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER