ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 17:13

ÇUTED gönüllüleri, Diyarbakır’da tarihi ve turistik mekanları ziyaret etti

ÇUTED gönüllüleri, Diyarbakırda tarihi ve turistik mekanları ziyaret etti


Çukurova Teknik Elemanlar Derneği (ÇUTED) gönüllüleri, 'Sivil Düşün AB Programı' desteği ile hazırladığı 'Taşköprü ve Surların Gölgesinde Birlikte Yaşama Kültürü' projesi kapsamında Diyarbakır’da tarihi ve turistik mekânları ziyaret etti.

Gezi heyeti, çözüm sürecinin halk tabanında nasıl karşılandığına dair kardeş dernek Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği’nde (GUNTED) bir araya geldi. Burada yapılan sunumda GUNTED Başkanı Abdul Vahap Özbey, “Uzun süre ölümlerin olmayışının’’ olumlu olduğunu vurguladı. Özbey, daha etkin bir çözüm süreci için devlet-halk birlikteliğinin sağlanması gerekliliğini ifade etti.

Ziyaretlerinden dolayı ÇUTED gönüllülerine teşekkür eden Özbey, çözüm sürecinin en etkili ayağının STK'lar eliyle sağlanması gerektiğini kaydetti. Özbey, STK’ların daha fazla inisiyatif alınmasını istedi. ÇUTED Başkanı Ahmet Küçüktüfekçi de çözüm sürecine katkı sunmak amacıyla projeyi gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Küçüktüfekçi, projenin ikinci aşamasında 8-9 Şubat tarihlerinde Diyarbakır'dan Adana’ya gelecek GUNTED gönüllülerini misafir etmekten mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER