ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 17:06

Cumhuriyet'in 89. yılı efeler ve Bando ESES eşliğinde kutlandı

Cumhuriyetin 89. yılı efeler ve Bando ESES eşliğinde kutlandı

Cumhuriyet’in 89. yılı kutlamaları çerçevesinde Eskişehir’de düzenlenen yürüyüşte efeler oynadı, Bando ESES besteler çaldı.


Cumhuriyet’in 89. yılı kutlamaları çerçevesinde Eskişehir’de düzenlenen yürüyüşte efeler oynadı, Bando ESES besteler çaldı. Çok sayıda vatandaş Cumhuriyet coşkusunu, oyunlar ve marşlarla kutladı.

Cumhuriyet'in kuruluşunun 89. yıl dönümü Eskişehir’de çok sayıda vatandaşın katılımıyla kutlandı. Odunpazarı ilçesi Adalar mevkiinde toplanan vatandaşlar, cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşe Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim-İş Sendikası ve bazı sivil toplum örgütü üyeleri destek verdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe başlayan grup, ‘Yaşasın 29 Ekim’ şeklinde sloganlar attı.

Yürüyüşte, Eskişehir’in simgesi olan efeler de oyunlarıyla destek verdi. Yürüyüş boyunca kortejin önünde folklor oynayan efeler, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Ayrıca, Eskişehirspor’un ünlü taraftar grubu olan Bando ESES de çaldıkları marşlarla yürüyüşe katılan vatandaşlara destek verdi. Bondonun çaldığı Gençlik ve 10. Yıl Marşı'na vatandaşlar da eşlik etti. Adalar mevkiinden Hamamyolu Saatli Park'a kadar yürüyüş yapan grup, burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldı.

Bu arada, kutlama için alınan resmi izni Saatli Park'a kadar olan yürüyüşte vatandaşlar vilayet alanına yürümek istedi. Güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen yürüyüşünü sürdüren grup, Vilayet Meydanı'ndaki Atatürk anıtı önünde gelerek slogan atmaya devam etti. Grup, İstiklal Marşı okuduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER