ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 13:30

Cumhuriyet Bayramı, Manavgat'ta coşkuyla kutlandı


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yıl dönümü Antalya'nın Manavgat ilçesinde coşkuyla kutlandı. Manavgat'ta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı'nda İlçe Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Metin Alkaya ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in halkı selamlamasıyla başladı. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Manavgat'a tatile gelen Alman ve Rus turistlerde ilgi gösterdi. Rus turis Aleksander Alaova, eşi ile birlikte elinde Türk bayraklarıyla dolaştı.
Etkinlikte Çağlayan İlköğretim Okulu ve Fatih Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi yöresel halk oyunlarından kesitler sundu. Kaymakam Bulgurlu, yaptığı konuşmada, 29 Ekim 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet'in 90'ıncı yıl dönümünü kutlamanın gurur ve sevinci içinde olduklarını söyledi. Bulgurlu, "Cumhuriyetimiz'in 90'ncı yıl dönümünü kutlamanın gururu ve sevinci içindeyiz. Hedefimiz ülkemizin her alanda söz sahibi olduğu bir ülke konumuna gelmesidir. Bu bağlamda ülkemizi karıştırmak isteyen şer odaklara ve şer güçlerine karşı hiç bir zaman pirim vermeyelim. Şer odaklarının ülkemizdeki kirli oyunlarına karşı her zaman uyanık olalım ve İstiklal Mücadelesi'ndeki birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu her zaman muhafaza ederek en üst seviyede tutalım. " ifadesinde bulundu.
Bulgurlu, konuşmasının ardındanda Manavgat'ta cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompoziyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri değişik hediyelerle ödüllendirdi. Kutlamada, Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü(HEM) Mehtaran Takımı'nda bir konser verdi.
Kutlama etkinliğinde 85 yaşındaki Kore gazileri Mehmet Kara ile Yusuf Mehtap'ın 'gardaşım' diyerek birbiren sarılmaları duygulu anlar yaşattı.
Mehteran Takımı'nın konseri sonrası bayram kutlamasına gelen vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'ndan ayrıldı. Program sonrası okullar bando eşliğinde tören geçidi yaştı.
Öteyandan 2 genç, andımızın okullarda okutulmasına tepki göstermek için 'Türküm, Doğrum,Çalışkanım' isimli pankart açtı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER