ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 13:53

Cumhuriyet Bayramı Arhavi'de coşkuyla kutlandı


Artvin'in Arhavi ilçesinde Cumhuriyet’in 90. yılı coşkulu bir şekilde kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim tarihinde Arhavi ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı’na protokol üyelerinin çelenk sunma töreni ve saygı duruşu ile başladı. Program bugün Arhavi Gösteri Merkezi (AGM)’de yapılan ve ilçe protokol mensupları, tüm ilçe okul müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve ilçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen törenle devam edildi.

Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi Bando Ekibi eşliğinde alana giriş yaptı. İlçe Kaymakamı Muhammet Önder’in günün anlam ve önemine uygun konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Kültürel faaliyetlerde ve sportif müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Öğrenciler ödüllerini Kaymakam Muhammet Önder, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun ellerinden aldı.

Atatürk Orta Okulu öğrencilerinden oluşan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Folklor Ekibi’nin gösteri ile devam eden tören, resmi geçit töreni ile son buldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bu akşam saat:18.00’de Fener Alayı düzenlenecek, yürüyüş Atatürk Anıtı önünden başlayacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER