ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 10:55

Çukurova'da hasat dönemi başladı

Çukurovada hasat dönemi başladı


Çukurova’da hasat dönemi nedeniyle traktör ve biçerdöverlerin karıştığı kazalar arttı. Jandarma Trafik Timleri, özellikle tarımsal alanlarda kullanılan araçlara yönelik denetimlerini artırdı.

Konuyla ilgili İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, dünyada ve ülkemizde her yıl binlerce insanın ölümüne, milyonlarca insanın yaralanmasına ve sakat kalmasına, telafisi güç travmalara ve ekonomik kayıplara neden olan trafik terörünün önüne geçilmesi maksadıyla çalışma yapıldığı duyuruldu. Bu amaçla hasat mevsiminde meydana gelen kazaların incelendiği belirtilen açıklamada, “Tarlalardan ürün toplaması ve taşıması yapan biçerdöver ve traktör sürücülerinin karıştığı kazaların çoğunlukta olduğu belirlendi. Bu kazalarda can kaybı, yaralanma, sakat kalma ve ekonomik zararların ortaya çıktığı tespit edildi.” denildi.

Bu kapsamda 15 ilçe jandarma komutanlığı emrinde görevli toplam 63 personelin hizmet verdiği 27 jandarma trafik timi ile yalın ilk yarısında özellikle tarımsal alanlarda kullanılan araçların sürücülerine yönelik olarak denetimlerin ve eğitim çalışmalarının artırıldığı ifade edildi.
Açıklamada bu yıl, 2 bin 897 traktör, 627 biçerdöver, bin 471 minibüs, bin 625 kamyon, 4 bin 67 otomobil, bin 183 otobüs, bin 269 kamyonet sürücüsü ile 10 bin 727 yaya ve öğrenci trafik kuralları hakkında bilgilendirildiğini belirtildi.

Hasat döneminde trafik kontrol ve denetimleri artırıldığını vurgulandığı açıklamada, sürücü ve yayaların doğru trafik davranışlarına özendirilmesi maksadıyla eğitim faaliyetlerinin de devam edeceği bildirildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER