ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 11:04

Çukurova karnavala renk kattı

Çukurova karnavala renk kattı

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Portakal Çiçeği Karnavalı, binlerce kişinin katılımı ve farklı etkinliklerle tamamlandı.


Adana'da düzenlenen II. Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında, binlerce kişinin katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleşti. Renkli görüntülere sahne olan kortej yürüyüşüne Çukurova Üniversitesi’nden de destek vardı. ÇÜ Tekstil Tasarım Bölümü öğrencilerinin haftalar önce tasarımına başladığı birbirinden renkli kıyafetler, yine öğrenciler tarafından giyilerek kortejde sergilendi.

Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümü öğrencilerinin, öğretim görevlileri Özlem Uslu ve Hande Akçaoğlu'yla gözetiminde hazırladıkları kostümler, karnavala katılan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılan Adanalılar, Çukurova Üniversitesi öğrencileriyle karnaval hatırası olarak bol bol fotoğraf çekildi. Kostümler büyük alkış topladı.

Öğrencilerin tasarladığı sıra dışı kıyafetler karnavala desteğin yanı sıra, eğitimlerinde de vize notu olarak değerlendirilecek. Karnavalda yer alan 14 kostümün, 23 öğrenci tarafından 45 günde hazırladığı öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER