ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 15:48

CTO Başkanı Can: Yeni binalar teknolojiye uygun yapılmalı

CTO Başkanı Can: Yeni binalar teknolojiye uygun yapılmalı

Adana’nın Ceyhan ilçesinde 27 Haziran 1998 yılında meydana gelen depremin 16. yıldönümü dolayısıyla "Deprem ve Doğal Afet" konulu bir konferans düzenlendi.


Ceyhan Ticaret Odası (CTO) ve belediye işbirliğiyle yapılan konferansa Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, CTO Başkanı Şeref Can ve Meclis Başkanı Mehmet Ali Toptaş, müteahhitler, mühendisler, mimarlar ve işadamları katıldı.

Toplantıda konuşan CTO Başkanı Can, ilçede genel olarak çiftçilik, hayvancılık ve inşaat sektörünün ön plana çıktığını belirterek, deprem konusunda her kesimin geçmiş yıllardan ders çıkarması gerektiğini vurguladı. Can, yeni binaların da teknolojiye uygun yapılmasını gerektiğinin altını çizdi. Başkan Öztürk ise önceki yıllardaki yanlış imar uygulamalarına artık müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak, “Kaliteli ve çok daha güvenli binalar, konutlar yapılması konusunda örnek çalışmalar yürütülecektir. İnsan hayatı her şeyden önemlidir. Amaç, deprem bölgesinde olan ilçemizde olabilecek hasarı en aza indirgemek, insan hayatını kurtarmaktır.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER