ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 17:52

Coş, Adana sanayisini canlandıracak müjdeyi verdi

Coş, Adana sanayisini canlandıracak müjdeyi verdi


Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, kentteki yatırımların ve tesislerin artması amacıyla bin 590 hektarlık alandaki sanayi parsellerinin tamamına yakınını Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ne tahsis etti.

Çukurova'nın sanayi kenti Adana'da, ekonominin gelişip istihdamın artması amacıyla yürütülen çalışmalar meyvesini vermeye devam ediyor. Kente canlılık getirecek yeni müjdeyi Adana Valisi Hüseyin Avni Coş verdi. Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ile koordineli şekilde yürütülen çalışmalar sonucunda, 927 hektarlık ek alan için yer seçimi tamamlandı. Bakanlığın onayına sunulan rapora son onayı Vali Hüseyin Avni Coş verdi.

Adana sanayisinin geniş bir alanda hizmet vereceğini söyleyen Vali Hüseyin Avni Coş, "Mevcut Organize Sanayi Bölgesi’nin kuzeyinde, 1/100 bin ve 1/25 bin ölçekli Çevre Düzeni Planlarında, ‘Organize Sanayi Bölgesi genişleme Alanı’ olarak belirlenen kısımdan, bölgeye bitişik 927 hektarlık ek alanın, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onaylamasıyla, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarını barındıran Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemiz, yeni yatırımlar ve yeni fabrikalarla gücüne güç katacaktır" dedi.

Koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar sonucunda, 927 hektarlık ek alan için yer seçiminin tamamlandığına vurgu yapan Coş, "Adana’nın ekonomik yönden gelişip kalkınması ve istihdam sağlayıcı çalışmalara katkı vermeyi, yatırımcılarımıza destek olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu bağlamda çalışmalarımıza daima destek olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Nihat Ergün’e çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER