ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 13:33

"Çocuklarınızı havuza gönderin"

"Çocuklarınızı havuza gönderin"

Boğulma tehlikesine karşı havuzda yüzmek daha güvenli.


Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, son dönemde serinlemek için girdikleri suda boğularak hayatlarını kaybedenlerin büyük üzüntüye neden olduğunu belirterek, anne ve babalara uyarıda bulundu. Eskici, ailelerin çocuklarını havuzlara göndererek bilinen yerlerde yüzmelerini sağlamalarını tavsiye etti.

İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri’de ve birçok şehirde çok sayıda havuzun hizmet verdiğini belirterek, anne ve babaların çocuklarını takip ederek rastgele dere, gölet, baraj sularına çocuklarını girmelerini engelleyebileceklerini ifade etti. Eskici, "Anne ve babalarımız çocuklarına mutlaka spor yaptırmalıdır." diyen Eskici, "Bunun yanında çocuklarını başı boş bırakmaması gerekir. Bilmedikleri dere ve göletlere göndermemeleri gerekir. Belediyelerimizin yaptırdığı birçok havuzlar var. Özel tesisler var. Kayseri’de birçok tesis var ve buralarda yüzme imkanı var. Özel havuzlar var. Oraya gitmelerinde yarar var. Mutlaka ders aldırmalıdır. Bilenlerle bilmeyenler bir olmaz." dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün açtığı yaz spor okulları arasında yer alan yüzme branşında günlük bin 500 öğrenci ders alıyor ve havuz keyfi yapıyor. Olimpik yüzme havuzunda ayrıca halk saatleri var. Bu saatlerde ise 400 kişi havuzda serinliyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER