ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 17:08

Çocuk hükümlülere drama eğitimi veriliyor


Ankara Sincan F Tipi Cezaevi Kampüsü içinde yer alan Ankara Çocuk Eğitim Evi’nde hükümlü çocukları topluma kazandırmak için drama eğitimi veriliyor.

        Sincan Belediyesi'nin sosyal ve kültürel çalışmalar kapsamında Sincan F Tipi Cezaevi Kampüsü içinde yer alan Ankara Çocuk Eğitimevi'nde çocuk hükümlülere yönelik olarak başlattığı drama eğitimi sürüyor. Tiyatro senaryosunun psikolojik danışmanlar tarafından geliştirilip sahneye uyarlandığı uygulamalı drama ile hükümlü çocuklara direkt bilgi vermek yerine tiyatro ile uygulamalı olarak farkındalık kazandırılması amaçlanıyor. Drama yöntemi ile toplumda sıkça rastlanan sorunları sahneye aktararak çocukların bilinçlenmesini amaçlayan eğitim çalışması, hükümlülerin de büyük ilgisi ile karşılaşıyor.

        Hükümlü çocuklara öfke kontrol seminerleri de verilerek çocukları topluma kazandırmayı amaçlayan eğitim faaliyeti, hükümlülere yardımlaşma ve dayanışma ruhunu, güven duygusunu ve dostluğu aşılamaya çalışıyor. Hükümlü çocukların her geçen gün büyük yol alarak birbirlerine olan güven ve saygılarının arttığını gözlemleyen uzmanlar, eğitimlere devam edeceklerini belirtti. Cezaevi yetkilileri tarafından da büyük gelişim ve ilerlemenin gözlendiği hükümlü çocuklar, drama ile eğitimin kazandığını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER