ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 12:52

Çocuk hastanesi, çocuklar için renklendi


Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi, çocuk hastaların hastane fobisini yenmek adına hastanede yeni düzenlemeler yaptı.Hastane yönetimi, çocukların en sevdiği çizgi film karakterleriyle hastane duvarlarını renklendirdi. Hastane bahçesine kurulan oyun parkı alanıyla da çocuklar için hastane ortamını cazip hale getirildi.

Çocukların tedavi süresince hastane ortamından olumsuz etkilenmemesi için uğraştıklarını dile getiren Hastane Başhekimi Doç. Dr. Murat Tutanç, birçok çocuğun hastane korkusu nedeniyle ağlayarak geldiğini hatırlattı. Tutanç, bu durumun çocukların yanı sıra aileleri de olumsuz etkilediğini ve tedaviyi zorlaştırdığını ifade etti.

Çocuk hastaların, hastaneye değil bir oyuna parkına geliyormuş gibi rahat olmalarını isteyen Tutanç, şunları söyledi: "Çocuklarımızın renkli hayal dünyası hastane duvarlarımızda da onları yalnız bırakmasın istedik. Onlar için renkli arabalar aldık, oyun alanları kurduk ve duvarlarımızı çizgi film kahramanları ile süsledik. Görüyoruz ki bu çalışmalarımızdan çocuklarımız da aileleri de hizmet veren personelimiz de çok memnun. Tabi ki bu bizleri de çok mutlu etti."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER