ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 10:44

Çocuk gelişiminin dünü ve bugünü konuşuldu

Çocuk gelişiminin dünü ve bugünü konuşuldu


Ankara Turgut Özal Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Ankara Meslek Yüksekokulu işbirliği ile 'Dünden Bugüne Çocuk Gelişimi' konulu konferans düzenlendi.

Konferansta konuşan Turgut Özal Üniversite Rektörü Prof. Dr. Erol Oral, bu tür bilimsel toplantılarla akademik bilgi alışverişinin yanı sıra bilim adamlarının öğrencilerle de birlikteliğinin sağlandığını belirtti. Her geçen gün üniversitenin biraz daha büyüdüğünü dile getiren Prof. Dr. Oral, benzer organizasyonların sayısının artarak devam edeceğini söyledi. Turgut Özal Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bünyamin Işık ise yaptığı konuşmada ülkemizde çocuk gelişimi ile ilgili çalışmaların çok eskiye dayanmamasına rağmen bu alanda önemli gelişmelerin kaydedildiğini vurguladı.

ÜNLÜ HOCALAR SUNUM YAPTI

Konferans kapsamında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Duyan Mağden, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman Aral, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abide Güngör Aytar, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Pınar Bayhan, Çocuk Gelişimci ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Yasemin Yılmazer, UNICEF (Eski) Dünya Erken Çocukluk Gelişimi Programları Başkanı Doç. Dr. Nurper Ülküer sunumlarını gerçekleştirdi. Çengel Atölyesi Halk Oyunu Ekibi’nin gösteriyle coşkulu anlar yaşayan katılımcılara program sonrası katılım belgesi verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER