ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 23:13

Çınar: Muş eğitim ve el birliği ile kalkınır

Çınar: Muş eğitim ve el birliği ile kalkınır


 Muş Valisi Ali Çınar, ''Bir ili işçi, çiftçi, girişimci, eğitimci, yönetici, ticaret ve esnafıyla ilinin insanları kalkındırır.'' dedi.

Vali Çınar, KOSGEB hizmet merkezi tarafından kurulan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından teknik destek programı kapsamında desteklenen ''Eğitimcinin Eğitim Projesi'nin tanıtımına katıldı. Vali Çınar, KOSGEB'in, kentte gelişme ve kalkınma çalışmalarında destekleyici ve yardımcı kuruluşlardan olduğunu söyledi.
Çınar, ''KOSGEB, kuruluşunun birinci yılında ilimizde kalkınma hizmetlerine bir ivme kazandırmıştır. Işte bu çerçevede KOBİ'lere destek sunmanın yanı sıra ilimizdeki kalkınma çalışmalarının daha hızlanması, girişimci sayısının daha da yükseltilmesi konusunda önemli çalışmalar yürütülmektedir.'' dedi.

        Devlet elindeki ekonomik işletmelerden birkaç kritik tesis hariç, birçoğunun özelleştirme suretiyle özel sektöre devredildiğini kaydeden Çınar, şöyle konuştu: ''Ekonomik kalkınma hizmetlerinde ve özellikle iktisadi alanda özel sektör daha başarılı sonuçlar elde etmektedir. Özel sektör, daha rekabetçi bir üretim ve ticari faaliyetler yürütebilme kapasitesindedir.''

        Vali Çınar, bir ilin işçi, çiftçi, girişimci, eğitimci, yönetici, ticaret ve esnafıyla, ilinin insanlarıyla kalkınabileceğini dile getirdi. Çınar, ''Eğer biz başka illerden kurtarıcı beklersek biz daha çok bekleriz. Onun için öncelikle bizim çalışkan olmamız gerekir. Sadece çalışkan olmamız da yetmiyor. Neyi nasıl yapacağımızı bilmemiz için de eğitilmemiz gerekiyor. Eğitim şart, bunun için de bu eğitimleri destekliyoruz.'' diye konuştu.

        Proje kapsamında eğitmen, danışman ve kobi koçluğu yapan 30 kişiye 10 gün süreyle ''Girişimcileri bilgilendirme ve iş planı' eğitimi verilecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER