ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 20:42

Çiğ köfteye üniversiteli eli değdi

Çiğ köfteye üniversiteli eli değdi


Yöresel mutfaklar dersi kapsamında her hafta Mudurnu’nun farklı bir tarihi konağında dünyaca ünlü Türk mutfağının leziz yemeklerini hazırlayan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) öğrencileri bu hafta, Güney Doğu Anadolu’nun ünü dünyaya yayılan lezzeti çiğ köfte ile Lebeniye çorbası ve firik pilavı hazırlayarak davetlilere ikram etti.

AİBÜ Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü öğrencileri Gülistan Araz, Merve Alkan ve Özlem Erkan, Fuat Beyler Konağı’nda bu hafta Güney Doğu Anadolu Bölgesi’ne has yemekleri yaptılar. Gaziantep yöresine özgü Lebeniye çorbası, Firik pilavı, Alinazik, Gavurdağı salatası, Meyan şerbeti, Şanlıurfa’ya ait Çiğ Köfte ve Diyarbakır’a özgü Kadayıf tatlısı hazırlayan öğrenciler, davetlilere ikram ettikleri lezzetlerden tam not aldı.

Etkinliğe, Mudurnu Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Serkan Şengül ile Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksek Okulu öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER