ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 16:54

Çiftçiye yüzde 50 hibe destekli fidan dağıtıldı

Çiftçiye yüzde 50 hibe destekli fidan dağıtıldı


Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde meyveciliği geliştirmek için fidan dağıtımı devam ediyor.

Türkoğlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında İl Özel İdaresi'nin yüzde 50 hibe desteğiyle sağlanan fidanlar çiftçilere dağıtılıyor. Yapılan çalışma kapsamında 25 bin zeytin, 3 bin 300 ceviz, 6 bin 600 badem, 6 bin bağ, 700 Antep fıstığı ve bin 500 incir fidanı çiftçilere verildi.

Türkoğlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Uyduran, "İlçemiz merkez ve ilçe köylerinde meyveciliği teşvik etmek amacıyla fidan bedelinin yüzde 50’si İl Özel İdaresi tarafından, geri kalan kısmı ise çiftçilerce karşılandı." dedi.

Meyve fidanlarını alan çiftçiler devletin sunduğu bu tür desteklerin Türkoğlu’nda meyveciliği canlandıracağına inandıklarını dile getiren Uyduran, proje kapsamında en az bir dekar arazide kapama meyve bahçesi kurma taahhüdünde bulunan çiftçilerin desteklendiğini kaydetti. Uyduran, il genelinde meyvecilik yapılan alanların genişletilmesi hedeflenen projenin takibine devam edeceklerini sözlerine ekledi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER