ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 20:30

CHP'li Kaytan: Bozdağ, belediyeyi kaybedeceği için özel kalem atıyor


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı Yozgat Belediyesi'ni kaybedeceği korkusu sardığını belirterek, bu yüzden seçime 20 gün kala özel kalem müdürlüğüne atama yapma girişiminde olduğunu iddia etti.

İl Başkanı Kaytan, yaptığı açıklamada, Gezi Parkı gösterileri sırasında başından biber gazı fişeğiyle vurulan Berkin Elvan (14), 269 gün sonra hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ailesine baş sağlığı diledi. Başkan Kaytan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olaylarının ardından AK Parti’nin ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da sürekli kan kaybettiğini söyledi. Başkan Kaytan, "30 Mart yerel seçimlerinin yaklaşmasıyla Yozgat kamuoyunda ve bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan haberleri herkes gibi üzülerek takip ediyorum. Eğer iddialar doğru ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ta iki yıl İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini yürüten ve Vilayetler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Ayhan Can’ı Yozgat Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne getirme girişiminde olması partilerinin ne kadar adaletli olduğunu gösteriyor. Hiçbir vasfı, olmayan meclis tarafından tahsis edilen makam aracını kendi özel aracı gibi işlerinde kullanması, her gün merkeze 110 kilometre uzaklıktaki Akdağmadeni ilçesindeki ikametine gidip gelmesinin izah edilir bir tarafı yoktur. Böyle bir kişiyi nasıl kadrolu işe getirme gayreti içinde olabiliyor. Sayın Bozdağ’ın yanında olana, yandaş olana bu yaklaşımı seçimlere 20 gün kala yapması da belediyeyi kaybederim endişesi taşıdığının bir göstergesidir." dedi.

Ülkenin AK Parti ile sıkıntılı bir süreç yaşadığını söyleyen Başkan Kaytan, "17 Aralık’tan sonra AKP iktidarı yolsuzlukların üzerini kapatmak için girdiği bataklıkta her geçen gün daha da batmaktadır. Başbakan konuşmalarıyla vatandaşları tamamen ayrıştırma çabası içine giriyor. Bunlar kendi yolsuzluklarının üzerine kapatmak içindir. Bu yüzden halk artık bunlara güvenmiyor. Seçime 20 gün kala Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın hiçbir vasfı olmayan bir kişiyi sırf Yozgat ziyaretlerinde yanında bulunduğu, yandaş olduğu için belediye özel kalemi için girişimlerde bulunmasının adaletle izah edilir bir tarafı olmasa gerek. İlimizde o kadar vasıflı insan iş beklerken, atama beklerken Sayın Bozdağ’ın 30 Mart seçimlerine az bir süre kala belediyeye birilerini kadrolu yerleştirme telaşına düşmesi AKP’nin Yozgat’ta kaybedeceğinin somut örneğidir. Sayın Bozdağ, Yozgat’ta hangi yatırıma imza attı? Hangi hizmet onun sayesinde geldi? Yozgat’a özel hangi yatırımı yaptı? Halk her şeyi görüyor. 30 Mart’ta vatandaşlar sandığa elini vicdanına koyarak bakan çocukları için değil vatan evlatları için gidecek." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER