ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 20:42

CHP örgütleri Silivri’ye çıkarma yapacak

CHP örgütleri Silivriye çıkarma yapacak


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa örgütü, 'Ergenekon' davasında yarın açıklanacak esas hakkındaki mütalaa öncesi Silivri’ye 6 otobüs ve özel araçlarla çıkarma yapacak.

        CHP İl Başkanı Metin Çelik, yaptığı açıklamada, 4 yılı aşkın süredir devam eden, aralarında eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın da yer aldığı 66’sı tutuklu 275 sanığın yargılandığı davada sona gelindiğini hatırlattı. Türkiye’de her dönemde hukuksuzluğun yaşandığını, ancak hiçbirisinin 'Silivri toplama kampında' yaşananlar kadar olmadığını öne süren Çelik, "Adalet duygusunun olmadığı, hukukun ayaklar altına alındığı bu sürece sessiz kalmayacağız." dedi.

        CHP Bursa örgütünün 6 otobüs ve özel araçlarla Silivri’de olacaklarını bildiren Çelik, "Bizler, Silivri zindanlarında tutsak alınan sanıklar için ayrıcalık değil, adalet talebinde bulunuyoruz. Türkiye’de bugün hiç olmadığı kadar adalet eliyle adaletin katledildiği bir yargılama süreci yaşıyoruz. Özgürlük ve adalet isteyen bizler, bu süreç karşısında asla seyirci ve sessiz kalmayacağız." ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER